Fahiş Fiyatlı Bilet Satışı Yapan Firmalara Ceza Yağdı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, son 10 gün boyunca yapılan denetimlerde fahiş fiyatlı bilet satışı, korsan taşımacılık ve yetki belgesi olmadan yapılan taşımacılık gibi suçların önlenmesi amacıyla toplamda 1 milyon 21 bin 726 TL tutarında idari işlem uygulandığını duyurdu.

KORSAN TAŞIMACILIK VE FAHİŞ BİLETE DENETİM

Bakan Uraloğlu, yazılı bir açıklama yaparak, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde şehirler arası otobüs işletmelerine yönelik denetimlerin hızlandırıldığını belirtti. Bayram tatili öncesinde vatandaşların mağduriyet yaşamaması ve güvenli seyahat etmelerini sağlamak amacıyla, fahiş fiyatlı bilet satışı, korsan taşımacılık ve yetki belgesi olmadan yapılan taşımacılık gibi konuların denetimlerinin titizlikle gerçekleştirildiğini vurguladı.

1820 CEZA UYGULANDI

Bakan Uraloğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2024 yılını ’emekliler yılı’ ilan etmesiyle birlikte şehirler arası otobüslerde emeklilere yönelik başlatılan yüzde 20 indirim kampanyasının da denetlendiğini belirtti. 10 günlük denetimlerde, Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından 1534 otobüsün denetlendiğini ifade etti.

Uraloğlu, elektronik sistemlerin yanı sıra yolcu terminallerinde, yol kenarlarında ve kara yolları denetim istasyonlarında da denetimlerin sürdüğünü belirtti. 10 günlük süre zarfında 1820 uyarı cezasıyla birlikte toplamda 1 milyon 21 bin 726 TL tutarında idari işlem uygulandığını aktardı. Denetimlerin Kurban Bayramı öncesinde ve sonrasında da yoğun bir şekilde devam edeceğini ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir